Peeling jest zabiegiem chemicznego złuszczania naskórka umożliwiającym usuwanie jego warstw na różnych głębokościach i polegającym na zastąpieniu starego naskórka nowym. Peeling daje efekt prawdziwego odmłodzenia skóry.

Celem zabiegu jest zmniejszenie widoczności zmarszczek, redukcja przebarwień, usunięcie niedoskonałości spowodowanych przez słońce i papierosy, likwidacja blizn potrądzikowych, ściąganie i zwężanie porów oraz tonizacja skóry. Jednak te zabiegi nie zastąpią LIFTINGU, który działa na skórę relaksująco.


Peeling łagodny z zastosowaniem kwasu glikolowego jest zabiegiem nieinwazyjnym ponieważ ma działanie powierzchniowe. Odpowiedni jest dla lekko uszkodzonej skóry i trzeba go ponawiać kilkakrotnie.

Ten rodzaj peelingu nie powoduje uczucia pieczenia i pozwala na normalne funkcjonowanie po zabiegu.

Preparatem stosowanym przy tego rodzaju peelingu jest kwas trójchlorooctowy (TCA). Takie złuszczanie sięga głębszych warstw skóry, ale nie wiąże się z większym ryzykiem, ponieważ cały zabieg kontrolowany jest przez lekarza.

Użycie TCA wpływa na odmłodzenie skóry, jednak kosztem uczucia pieczenia, które może się utrzymywać przez kilka tygodni. Głębokość złuszczania naskórka kontrolowana jest przez lekarza.

Zabieg ten wykonywany jest z użyciem fenoli, który sięga do głębokich warstw skóry i przynosi najwidoczniejsze efekty. Taki rodzaj zabiegu wiąże się z większym ryzykiem, bólem i trudniej jest go kontrolować.